Aktualności

 

20.02.2015 – Uroczyste otwarcie CNSLab

20 lutego 2015 odbyło się uroczyste otwarcie CNS Lab. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, w tym przedstawiciele Ministerstwa Nauki, Ministerstwa Obrony oraz instytututów naukowych. Prezentacji CNS Lab dokonała dr hab. inż. Ewa Zalewska, natomiast wyklad inauguracyjny wygłosił prof. dr hab. n. med Leszek Królicki.


10.02.2015 – I Warszawskie Seminarium Zastosowania Kontrastów Hiperpolaryzacyjnych w Badaniach MRS

I Warszawskie Seminarium Zastosowania Kontrastów Hiperpolaryzacyjnych w Badaniach MRS
odbyło się w CNS LAB w dniach 9-10 lutego 2015 r. Obradom przewodniczyli Prof. Jan Ardenkjær-Larsen, Prof. Leszek Królicki oraz Prof. Ewa Zalewska.

I Warszawskie Seminarium Zastosowania Kontrastów Hiperpolaryzacyjnych w Badaniach MRS – agenda.
Zdjęcia z wydarzenia są dostępne w galerii.

Publikacje


24.11.2014 Testowe badania rezonansem magnetycznym w CNS Lab

Przeprowadzone zostały pierwsze testowe badania rezonansem magnetycznym w Ośrodku Zintegrowanych Badań Strukturalnych i Czynnościowych Centralnego Układu Nerwowego (CNS Lab). Zdjęcia z tego wydarzenia zostały zamieszczone w Galerii


12.11.2014 Końcowy odbiór budynku CNS Lab

12 listopada odbył się końcowy odbiór budynku CNS Lab. Oznacza to, że budowa Ośrodka Zintegrowanych Badań Strukturalnych i Czynnościowych Centralnego Układu Nerwowego (CNS Lab) została zakończona. Film ze spaceru wewnątrz budynku oraz zdjęcia zostały zamieszczone w Galerii (na karcie nr 25)


25.08.2014 Instalacja magnesu MRI

25 sierpnia b.r. do budynku CNS LAB został dostarczony ważący 6 ton magnes, który jest kluczowym elementem systemu MRI. Zdjęcia oraz filmy z tej operacji można obejrzeć w naszej galerii.


30.05.2014 Prace budowlane

Prace związane z budową Ośrodka CNS LAB przebiegają zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Trwają prace wykończeniowe wewnętrzne i zewnętrzne a także montaż instalacji. Dokumentacja fotograficzna i filmowa prac na budowie jest dostępna w zakładce


22.05.2014 Przetarg nieograniczony – Dostawa elementów infrastruktury informatycznej na potrzeby Ośrodka Zintegrowanych Badań Strukturalnych i Czynnościowych Centralnego Układu Nerwowego w Warszawie

Przetarg nieograniczony – Dostawa elementów infrastruktury informatycznej na potrzeby Ośrodka Zintegrowanych Badań Strukturalnych i Czynnościowych Centralnego Układu Nerwowego w Warszawie, został ogłoszony w dniu 22.05.2014. Przedmiotem zamówienia jest dostawa elementów informatycznych w tym macierzy dyskowej, serwerów i przełączników sieciowych wraz z ich instalacją, uruchomieniem oraz materiałów niezbędnych do uruchomienia tych elementów.


20.05.2014 Audycja radiowa

Uwaga! 25 maja b.r. (sobota) Prof. Ewa Zalewska opowie w I Programie Polskiego Radia o projekcie CNS Lab. Początek audycji o godz. 23.10.


04.02.2014 Rozstrzygnięcie postępowania

Rozstrzygnięte zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę systemu do badań metodą MRI z oprzyrządowaniem do otrzymywania i stosowania kontrastów hiperpolaryzacyjnych do CNS Lab. Wybrana została oferta firmy GE Medical Systems Sp. z o.o.


13.11.2013 Przetarg nieograniczony – Dostawa systemu do badań metodą MRI z oprzyrządowaniem do otrzymywania i stosowania kontrastów hiperpolaryzacyjnych.

Został ogłoszony przetarg nieograniczony na dostawę systemu badań MRI, który będzie wykorzystywany w CNS Lab. Szczegóły dotyczącego tego zamówienia publicznego znajdują się na stronie IBIB PAN.