• Opis koncepcji budynku „Ośrodka zintegrowanych badań strukturalnych i czynnościowych centralnego układu nerwowego – CNS Lab”

    Budynek „Ośrodka zintegrowanych badań strukturalnych i czynnościowych centralnego układu nerwowego – CNS Lab” będzie usytuowany na terenie Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie przy ulicy Krasińskiego 54-56. Ośrodek będzie zlokalizowany w części terenu od strony ulicy Elbląskiej z wygodnym wejściem i dojazdem od strony ulicy. Obok budynku powstanie parking z 37 miejscami parkingowymi a trzy dodatkowe miejsca parkingowe przewidziane zostały przy wejściu do budynku. 4 miejsca parkingowe zostaną przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Wokół budynku zaprojektowano kompleks niskiej i wysokiej zieleni.
    Gmach „Ośrodka zintegrowanych badań strukturalnych i czynnościowych centralnego układu nerwowego – CNS Lab” powstanie w wyniku rozbudowy istniejącego w tym miejscu od roku 1965 budynku wiwarium. Po rozbudowie budynek będzie 3 kondygnacyjny, częściowo podpiwniczony, o całkowitej powierzchni użytkowej około 1500 m2. Budynek zaprojektowano na planie prostokąta o wymiarach bryły głównej 32,10m/16,40m. Od strony południowej budynek powiększony jest o parterową bryłę z przeznaczeniem na pomieszczenia techniczne o wymiarach 11,53m/3,00m. Nad parterową częścią budynku zaprojektowano taras dostępny z komunikacji na 1 piętrze.
    Na parterze, wejście główne prowadzi do przestronnego hallu połączonego z poczekalnią. Parter przeznaczony jest w całości na pracownie diagnostyczne MRI i EEG i gabinety lekarskie. Strefa badań diagnostycznych i pracowni pomocniczych obejmuje 3 gabinety diagnostyczne, w których przewiduje się przyjmowanie pacjentów przez lekarzy, pracownie EEG oraz gabinet zabiegowy.
    Na pierwszym piętrze ulokowanych zostanie 15 pracowni naukowych, sala seminaryjna oraz niezbędne zaplecze socjalno – sanitarne.

  • Opis koncepcji budynku c.d.

    Piętro drugie będzie miało charakter seminaryjno-szkoleniowy z dużą salą szkoleniową oraz małą salą seminaryjną, przestronnym hallem oraz zapleczem socjalnym dla uczestników szkoleń.
    W piwnicy budynku zlokalizowano pomieszczenia techniczne i szatnie personelu. Komunikacja pionowa w budynku oparta jest na dwóch klatkach schodowych oraz dwóch dźwigach osobowych. Komunikacja i węzły sanitarne dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.
    Wejście główne do budynku od strony ulicy Elbląskiej zadaszone będzie konstrukcją ze stali i szkła podwieszoną do ściany budynku. Drugie wejście od strony parkingu będzie również zadaszone i zasłonięte płytą opartą na murze i ścianie budynku, komponując się w ten sposób z architekturą pomieszczeń technicznych na przeciwległym końcu ściany budynku.
    Elewacja budynku zostanie utrzymana w minimalistycznej stylistyce łączącej beż i brąz z elementami szklanymi oraz stalowymi. Na frontowej oraz tylnej ścianie budynku umieszczona będzie nazwa i logo: CNS LAB.

    Wizualizację budynku są dostępne w zakładce Galeria